  • 150D334X0075A2T
150D334X0075A2T
advertisement
Manufacturer No:
150D334X0075A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D334X0075A2T
Datasheet:
150D334X0075A2T
Description:
0.33μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min Polar 500nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D334X0075A2T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm