  • 150D396X9020R2B
150D396X9020R2B
advertisement
Manufacturer No:
150D396X9020R2B
HK JDW NO:
874-150D396X9020R2B
Datasheet:
150D396X9020R2B
Description:
39μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min Polar Tantalum 3μA Bulk Axial
Quantity:
In Stock : 32
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
150D396X9020R2B
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    39μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm