  • 150D475X0035B2G
150D475X0035B2G
advertisement
Manufacturer No:
150D475X0035B2G
HK JDW NO:
874-150D475X0035B2G
Datasheet:
150D475X0035B2G
Purchasing and Inquiry
150D475X0035B2G Overview
150D475X0035B2G Features
the dissipation factor is 4 %
150D475X0035B2G Applications
There are a lot of Vishay Sprague 150D475X0035B2G applications of tantalum capacitors.
  • Military / aerospace
  • Industrial control units
  • Computer
  • ABS
  • Consumer
  • General purpose
  • Telecom infrastructure
  • Avionics,
  • Industrial
  • General low power DC/DC and LDO
Step5Bar-code shipping tag
150D475X0035B2G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm