  • 150D475X9015B2BE3
150D475X9015B2BE3
advertisement
Manufacturer No:
150D475X9015B2BE3
HK JDW NO:
874-150D475X9015B2BE3
Datasheet:
150D475X9015B2BE3
Description:
4.7μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 1μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D475X9015B2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    1μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm