  • 151034YS03000
151034YS03000
advertisement
Manufacturer No:
151034YS03000
HK JDW NO:
908-151034YS03000
Datasheet:
151034YS03000
Description:
LED YELLOW CLEAR T/H
Step5Bar-code shipping tag
151034YS03000
    14 Weeks
  • Mount
  • Color
    Yellow
  • Configuration
    Independent
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2V
  • Viewing Angle
    30°
  • Forward Current
    20mA
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Size
    3.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    2.1 cd
  • Millicandela Rating
    2100mcd
  • Wavelength - Peak
    592nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength
    589 nm
  • Wavelength - Dominant
    589nm
  • Height (Max)
    5.55mm