  • 151054YS04500
151054YS04500
advertisement
Manufacturer No:
151054YS04500
Manufacturer:
Würth Elektronik
HK JDW NO:
908-151054YS04500
Package:
Radial
Datasheet:
151054YS04500
Description:
LED YELLOW CLEAR T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
151054YS04500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WL-TMRW
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Yellow
  • Configuration
    Independent
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.1V
  • Viewing Angle
    45°
  • Forward Current
    20mA
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2.1V
  • Luminous Intensity
    1.5 cd
  • Millicandela Rating
    1500mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    592nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength
    590 nm
  • Wavelength - Dominant
    590nm
  • Height (Max)
    8.85mm