  • 152D226X9020B2B
152D226X9020B2B
advertisement
Manufacturer No:
152D226X9020B2B
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-152D226X9020B2B
Package:
Axial
Datasheet:
152D226X9020B2B
Description:
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 3μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D226X9020B2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 152D
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm