  • 152D337X9015S2B
152D337X9015S2B
advertisement
Manufacturer No:
152D337X9015S2B
HK JDW NO:
874-152D337X9015S2B
Datasheet:
152D337X9015S2B
Description:
330μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min Polar 20μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D337X9015S2B
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    20μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm