  • 152D397X9006R2B
152D397X9006R2B
advertisement
Manufacturer No:
152D397X9006R2B
HK JDW NO:
874-152D397X9006R2B
Datasheet:
152D397X9006R2B
Description:
390μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 10μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D397X9006R2B
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    TANTALEX®, 152D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    10μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm