  • 1537-B-6-AL
1537-B-6-AL
advertisement
Manufacturer No:
1537-B-6-AL
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
HK JDW NO:
641-1537-B-6-AL
Package:
Datasheet:
1537-B-6-AL
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1537-B-6-AL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Aluminum
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Round Spacer
  • Gender
    Female, Swage
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Length - Overall
    0.605 15.37mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.140 (3.56mm)
  • Between Board Height
    0.500 12.70mm 1/2