  • 15KP26A-TP
15KP26A-TP
advertisement
Manufacturer No:
15KP26A-TP
HK JDW NO:
543-15KP26A-TP
Datasheet:
15KP26A-TP
Description:
TVS DIODE 26V 44V R-6
Step5Bar-code shipping tag
15KP26A-TP
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    44V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    26V