  • 15KPA18CA-HR
15KPA18CA-HR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA18CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-15KPA18CA-HR
Step5Bar-code shipping tag
15KPA18CA-HR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    15KPA-HR
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20.11V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    488.7A
  • Clamping Voltage
    30.9V
  • Peak Pulse Current
    488.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    18V
  • Peak Pulse Power
    15kW