  • 160BXC330MEFC18X31.5
160BXC330MEFC18X31.5
advertisement
Manufacturer No:
160BXC330MEFC18X31.5
HK JDW NO:
683-160BXC330MEFC18X31.5
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
BXC 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
160BXC330MEFC18X31.5
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    1.319 33.50mm