  • 16MLSW050104140
16MLSW050104140
advertisement
Manufacturer No:
16MLSW050104140
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-16MLSW050104140
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 5.15MM I
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
16MLSW050104140
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Series
    MicroPlastics, SW
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Sealing
  • Thread/Screw/Hole Size
    M5
  • Thickness
    0.138 3.50mm
  • Diameter - Outside
    0.409 (10.40mm)
  • Diameter - Inside
    0.203 (5.15mm)