  • 16SVPG220M
16SVPG220M
advertisement
Manufacturer No:
16SVPG220M
HK JDW NO:
590-16SVPG220M
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
16SVPG220M
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    OS-CON?, SVPG
  • Size / Dimension
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Capacitance
    220 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    205 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.1 A @ 100 kHz