  • 16SVPS82M
16SVPS82M
advertisement
Manufacturer No:
16SVPS82M
HK JDW NO:
590-16SVPS82M
Datasheet:
16SVPS82M
Description:
82μF ±20% Radial, Can - SMD 0.276 7.00mm Tape & Reel (TR) 30mOhm OS-CON™, SVPS Surface Mount Polymer General Purpose
Quantity:
In Stock : 985
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
16SVPS82M
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Radial, Can - SMD
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    OS-CON™, SVPS
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    3333
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.262mA
  • Ripple Current
    138mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    138mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.76A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    9mm
  • Width
    8.3mm