  • 16SVPT560M
16SVPT560M
advertisement
Manufacturer No:
16SVPT560M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-16SVPT560M
Package:
Datasheet:
16SVPT560M
Description:
Cap Aluminum Polymer 560uF 16VDC 20% (8 X 11.9mm) SMD 0.014 Ohm 4950mA 20000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
16SVPT560M
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.9
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    16VDC