  • 1720BL15B0050E
1720BL15B0050E
advertisement
Manufacturer No:
1720BL15B0050E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-1720BL15B0050E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
1720BL15B0050E
Description:
BALUN 625MHZ-2.8GHZ 50/50 0805
Step5Bar-code shipping tag
1720BL15B0050E
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.01XB1.24XH0.94 (mm)
  • Bandwidth
    2.19 GHz
  • Frequency Range
    625MHz~2.8GHz
  • Transformer Type
    RF TRANSFORMER
  • Insertion Loss (Max)
    1.5dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Cut-off Frequency-Max
    2815MHz
  • Cut-off Frequency-Min
    625MHz
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 50Ohm
  • Phase Difference
  • Height
    1.05mm
  • Length
    2.01mm