  • 173D156X0010WWE3
173D156X0010WWE3
advertisement
Manufacturer No:
173D156X0010WWE3
HK JDW NO:
874-173D156X0010WWE3
Datasheet:
173D156X0010WWE3
Description:
15μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D156X0010WWE3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Diameter
    4.572mm
  • Length
    8.763mm