  • 173D226X9006W
173D226X9006W
advertisement
Manufacturer No:
173D226X9006W
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-173D226X9006W
Package:
Axial
Datasheet:
173D226X9006W
Description:
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 1.1μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D226X9006W
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    1.1μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Length
    8.763mm