  • 173D825X9025WE3
173D825X9025WE3
advertisement
Manufacturer No:
173D825X9025WE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-173D825X9025WE3
Package:
Axial
Datasheet:
173D825X9025WE3
Description:
8.2μF ±10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0015mA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D825X9025WE3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Capacitance
    8.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0015mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    8.76mm