  • 175-1002-FBW
175-1002-FBW
advertisement
Manufacturer No:
175-1002-FBW
Manufacturer:
RCD
HK JDW NO:
4394-175-1002-FBW
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
10kOhm, Ceramic,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
175-1002-FBW
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2011
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Ceramic
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    900V