  • 1808J1000471KFT
1808J1000471KFT
advertisement
Manufacturer No:
1808J1000471KFT
HK JDW NO:
419-1808J1000471KFT
Datasheet:
1808J1000471KFT
Description:
470pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J1000471KFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm