  • 1808Y3K06P80DCR
1808Y3K06P80DCR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y3K06P80DCR
HK JDW NO:
419-1808Y3K06P80DCR
Datasheet:
1808Y3K06P80DCR
Description:
FlexiCap™ 6.8pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y3K06P80DCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm