  • 18125C224K4Z2A
18125C224K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
18125C224K4Z2A
HK JDW NO:
66-18125C224K4Z2A
Description:
220nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
18125C224K4Z2A
    12 Weeks
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • JESD-609 Code
    e2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel (Sn/Ni)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.27mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm