  • 18125G106ZAT2A
18125G106ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18125G106ZAT2A
HK JDW NO:
66-18125G106ZAT2A
Datasheet:
18125G106ZAT2A
Description:
10μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
18125G106ZAT2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    Y5V
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm