  • 1812CA822JAT1A
1812CA822JAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812CA822JAT1A
Manufacturer:
AVX
HK JDW NO:
66-1812CA822JAT1A
Package:
1812
Datasheet:
1812CA822JAT1A
Description:
Ceramic Capacitor 5% 1812
Step5Bar-code shipping tag
1812CA822JAT1A
  • Package / Case
    1812
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.0082uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Microwave Application
    Yes
  • Mounting
    Surface Mount
  • Case Style
    Ceramic Chip
  • Dissipation Factor (%)
    0.1
  • Size (mm)
    4.6 X 3.2 X 1.448
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    125
  • Product Depth (mm)
    3.2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Technology
    Standard
  • Construction
    Flat
  • Termination Style
    Pad
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    630VDC|600VDC