  • 1812JA180JAT1A\SB
1812JA180JAT1A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1812JA180JAT1A\SB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1812JA180JAT1A\SB
Package:
1812
Datasheet:
Description:
18pF 4kV Ceramic Capacitor 5% 1812
Step5Bar-code shipping tag
1812JA180JAT1A\SB
  • Package / Case
    1812
  • Weight
    26.988746mg
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4kV
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    4kV
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm