  • 1812PS-473KLB
1812PS-473KLB
advertisement
Manufacturer No:
1812PS-473KLB
HK JDW NO:
3194-1812PS-473KLB
Datasheet:
1812PS-473KLB
Description:
Quantity:
In Stock : 119
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
1812PS-473KLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Current - Saturation
    350mA
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    870mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • RMS Current (Irms)
    800mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 1MHZ
  • Height
    3.81mm
  • Length
    5.87mm
  • Width
    4.98mm