  • 1812R-392G
1812R-392G
advertisement
Manufacturer No:
1812R-392G
HK JDW NO:
79-1812R-392G
Step5Bar-code shipping tag
1812R-392G
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    472mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    472mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.83mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%