  • 1812Y0500103FAT
1812Y0500103FAT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y0500103FAT
Manufacturer:
Syfer
HK JDW NO:
419-1812Y0500103FAT
Description:
AEC-Q200 0.01μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
1812Y0500103FAT
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Published
    2009
  • Series
    AEC-Q200
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.01μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    3.2mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm