  • 1825E272K102KHT
1825E272K102KHT
advertisement
Manufacturer No:
1825E272K102KHT
HK JDW NO:
438-1825E272K102KHT
Datasheet:
1825E272K102KHT
Description:
2700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825E272K102KHT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm