  • 1825J0100821GCT
1825J0100821GCT
advertisement
Manufacturer No:
1825J0100821GCT
HK JDW NO:
419-1825J0100821GCT
Datasheet:
1825J0100821GCT
Description:
820pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J0100821GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm