  • 1825J0630820KCT
1825J0630820KCT
advertisement
Manufacturer No:
1825J0630820KCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1825J0630820KCT
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825J0630820KCT
Description:
82pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J0630820KCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    82pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm