  • 1825Y0630563MXT
1825Y0630563MXT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y0630563MXT
HK JDW NO:
419-1825Y0630563MXT
Datasheet:
1825Y0630563MXT
Description:
FlexiCap™ 0.056μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y0630563MXT
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%