  • 18UL1007STRBRO1000
18UL1007STRBRO1000
advertisement
Manufacturer No:
18UL1007STRBRO1000
HK JDW NO:
670-18UL1007STRBRO1000
Quantity:
In Stock : 46
Step5Bar-code shipping tag
18UL1007STRBRO1000
  • Operating Temperature
    105°C
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    300V
  • Jacket Color
    Brown
  • Conductor Strand
    16/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.073 (1.85mm)
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm