  • 194D156X9025H2B
194D156X9025H2B
advertisement
Manufacturer No:
194D156X9025H2B
HK JDW NO:
866-194D156X9025H2B
Package:
2815
Datasheet:
194D156X9025H2B
Description:
Solid Tantalum Chip Capacitors TANTAMOUNT™, Conformal Coated
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
194D156X9025H2B
  • Package / Case
    2815
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Weight
    365.00011mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.81mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.8μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm