  • 199D107X0020F6B1
199D107X0020F6B1
advertisement
Manufacturer No:
199D107X0020F6B1
HK JDW NO:
874-199D107X0020F6B1
Package:
Radial
Datasheet:
199D107X0020F6B1
Description:
100μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D107X0020F6B1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.378Dia 9.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm