  • 199D157X0010E6V1
199D157X0010E6V1
advertisement
Manufacturer No:
199D157X0010E6V1
HK JDW NO:
874-199D157X0010E6V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D157X0010E6V1
Description:
150μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D157X0010E6V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.339Dia 8.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm