  • 199D226X96R3C1V1
199D226X96R3C1V1
advertisement
Manufacturer No:
199D226X96R3C1V1
HK JDW NO:
874-199D226X96R3C1V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D226X96R3C1V1
Description:
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 1.3μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D226X96R3C1V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.3μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    13.14mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm
  • Length
    9.14mm