  • 199D334X0050A7V1
199D334X0050A7V1
advertisement
Manufacturer No:
199D334X0050A7V1
HK JDW NO:
874-199D334X0050A7V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D334X0050A7V1
Description:
0.33μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D334X0050A7V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.376 9.61mm