  • 199D335X0010A6V1E3
199D335X0010A6V1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D335X0010A6V1E3
HK JDW NO:
874-199D335X0010A6V1E3
Description:
3.3μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D335X0010A6V1E3
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.378 9.61mm