  • 199D475X9050DXV1E3
199D475X9050DXV1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D475X9050DXV1E3
HK JDW NO:
874-199D475X9050DXV1E3
Description:
4.7μF ±10% 2-Termination 0.002mA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D475X9050DXV1E3
    10 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.460 11.68mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    6mm