  • 199D476X0010D6C1
199D476X0010D6C1
advertisement
Manufacturer No:
199D476X0010D6C1
HK JDW NO:
874-199D476X0010D6C1
Package:
Radial
Datasheet:
199D476X0010D6C1
Description:
47μF ±20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D476X0010D6C1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.498 12.66mm