  • 199D476X06R3D6B1
199D476X06R3D6B1
advertisement
Manufacturer No:
199D476X06R3D6B1
HK JDW NO:
874-199D476X06R3D6B1
Package:
Radial
Datasheet:
199D476X06R3D6B1
Description:
47μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 2.9μA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D476X06R3D6B1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2.9μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    14.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.498 12.66mm
  • Length
    10.16mm