  • 199D685X0035D2C1
199D685X0035D2C1
advertisement
Manufacturer No:
199D685X0035D2C1
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-199D685X0035D2C1
Package:
Radial
Datasheet:
199D685X0035D2C1
Description:
6.8μF ±20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D685X0035D2C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 199D
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm