  • 199D686X9025F6V1
199D686X9025F6V1
advertisement
Manufacturer No:
199D686X9025F6V1
HK JDW NO:
874-199D686X9025F6V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D686X9025F6V1
Description:
68μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 7μA Bulk Radial
Quantity:
In Stock : 43
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
199D686X9025F6V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.378Dia 9.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    7μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    16.5mm