  • 19C015PV6K
19C015PV6K
advertisement
Manufacturer No:
19C015PV6K
HK JDW NO:
384-19C015PV6K
Package:
Cylinder, Threaded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
19C015PV6K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Stud
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    19 mm
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    15V
  • Output
    0 mV ~ 100 mV (10V)
  • Termination Style
    Flex Cable
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Operating Pressure
    -15PSI (-103.42kPa)
  • Pressure Type
    Vacuum
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Male - 7/16 11.11mm UNF
  • Maximum Pressure
    -45PSI (-310.26kPa)
  • Height
    79.25mm
  • Length
    21.99mm
  • Width
    19.05mm