  • 19C030PA5L
19C030PA5L
advertisement
Manufacturer No:
19C030PA5L
HK JDW NO:
384-19C030PA5L
Package:
Cylinder, Threaded
Datasheet:
19C030PA5L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
19C030PA5L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    19 mm
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output
    0 mV ~ 100 mV
  • Termination Style
    Flex Cable
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Max Supply Voltage
    15V
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Operating Pressure
    30PSI (206.84kPa)
  • Pressure Type
    Absolute
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Male - 1/4 6.35mm NPT
  • Maximum Pressure
    90PSI (620.53kPa)
  • Height
    31.24mm
  • Length
    22mm
  • Width
    19.05mm