  • 1C25X7R223K100B
1C25X7R223K100B
advertisement
Manufacturer No:
1C25X7R223K100B
HK JDW NO:
886-1C25X7R223K100B
Datasheet:
1C25X7R223K100B
Description:
Monolythic®, 1C25 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
1C25X7R223K100B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm